Meruňková jádra …bohatství k nezaplacení

Vzpomínám si na okamžiky na naší chaloupce v Beskydech, kdy děda Lexa jde po verandě s kladívkem a destičkou.

„Dědo co jdeš dělat?“

„ Ale, natlouci si pár meruňkových jader.“

Je to jedno z dalších dědových tajemství.

Děda po snězení meruňky její pecku nikdy nevyhodil. Pokud z něj jádro nevydobyl hned, pečlivě ho omyl, usušil a schoval. Věděl, že jeho chvíle přijde. Díky tetě Božce z Jižní Moravy, která meruňky pěstovala, byl děda, vždycky zásoben. Někdy jsem se tomu v minulosti usmívala. Jeho sáčku s meruňkovými peckami.

Dnes na meruňková jádra nedám dopustit. Nepřikládala jsem jim v minulosti takový význam. Po onemocnění rakovinou jsem hledala všechny dostupné informace. Čím lze zlikvidovat rakovinné buňky. Zastavit jejich růst.

Opakovaně jsem narážela na pozitivní účinky a zkušenosti s meruňkovými jádry.

I když na jejich účinky naleznete různé názory, já meruňkám věřím. Moderní medicína jejich velký vliv na vyléčení rakoviny popírá.

Existuje kniha investigativního novináře Edwarda Griffina. Jmenuje se „Svět bez rakoviny, Příběh vitamínu B17“. Autor v knize poukazuje na to, že rakovina je onemocnění způsobené nevyváženou stravou a to hlavně nedostatkem vitamínu B17. Kniha se účinky meruňkových jader zaobírá opravdu podrobně. V knize autor vysvětluje i teorie, proč je tento účinek zpochybňován a označován někdy jako podvod ze strany medicíny.

Co je tedy tak zázračného na meruňkách?

Obsahují vitamín B17 nazývaný Laetril , nebo taky se můžete setkat s pojmem Amygdalin.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Amygdalin

Amygdalin je sloučenina, která je součástí více jak 1000 jedlých rostlin, které se vyskytují ve volné přírodě.  Nejvyšší jeho koncentrace je právě v meruňkových jádrech.

Amygdalin je tak obsahem přírodní složky, nevznikl v laboratoři a to je také jeden z důvodů, proč ho nelze patentovat.

Amygdalin má 4 složky – 2 glukózy, benzaldehyd a kyanid. Kyanid máme zafixován jako jed. Tady ale dokáže spolu s enzymy fungovat tak, že zničí rakovinné buňky. A nepoškodí ty zdravé.

Je třeba však dávat pozor na množství. Nutno dbát maximální opatrnosti a neužívat dávky, které by mohly vést k otravě kyanidem. U dospělého člověka by to mělo být maximálně 3-5 meruňkových jader za den. Záleží na velikosti a typu. Malým dětem nedávat vůbec. Větším dětem maximálně 1-2 jádra denně.

Přírodním zdrojem vitamínu B17 kromě meruněk jsou i jádra broskví. Dále pak např. jádra jablek, švestek a hrušek. Jako děti jsme kolikrát snědli jablko celé, včetně ohryzku. Klidně to udělejte i dnes nebo snězte aspoň 2 jadérka.

Jeden příběh…

„Vysoko v horách na pakistánsko-indickém pomezí již staletí žije asijský národ zvaný Hunza. Tento kmen žije v naprostém souladu s přírodou a je zajímavé, že největší částí jídelníčku těchto lidí jsou meruňky, kterým se v tomto klimatu velmi daří. Obyvatelé kmene Hunza jedí meruňky jak čerstvé v době zrání, tak sušené během zimních a jarních měsíců. Nejzajímavější na celé věci ale je, že tito lidé považují za nejhodnotnější část meruňky vyloupnuté jádro a ne samotnou dužninu. Tato jádra konzumují v obrovském množství, tvoří až 50 % zimního jídelničku tohoto kmene.“  Zdroj: Https://www.badatel.net [online]. 2012 [cit. 2018-03-20]. Dostupné z: https://www.badatel.net/svet-bez-rakoviny/

Ona příroda je moudrá a bohatá. Jen my lidé, často zapomínáme na její dary. Vraťme se tedy k oněm základům a hledejme poklady kolem sebe.

Zařaďte meruňková jádra jako součást prevence před vznikem nádoru!

Lékaři se nad tím možná pousmějí. Každý si to musí v hlavě přebrat sám.

Já věřím tomu, že strava je lékem na vše.

A proto: „Jezte meruňková jádra, jsou nad zlato!

"Jsem nositelkou Lynchova syndromu. Pomáhám lidem s prevencí vzniku rakoviny tlustého střeva. Na základě vlastní zkušenosti učím druhé jak se stravovat, jak se zbavit obav z některých vyšetření, a jak zvítězit nad touto nemocí." Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Chcete jednou provždy skoncovat se strachem z kolonoskopie?

    Stáhněte si můj eBook zdarma "10 zaručených tipů pro úspěšné zvládnutí KOLONOSKOPIE".

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Najdete mě na Facebooku: