Už zase skáču přes …ne neskáču, ale už zase lyžuji, hurá!

Tento článek vám píšu z Itálie z krásného střediska Folgaria. Uběhl rok a já se zase proháním po italských kopcích. Naštěstí se lyžování nezapomíná.

Nádherně upravené sjezdovky, málo lidí. Jedete dolů a máte kopec jen sami pro sebe. Sluníčko občas vykoukne zpoza mraků. Teď v únoru to ještě není na opalování, ale to nevadí.  Mé pocity jsou štěstí, radost a euforie.

Asi vás napadá  …proč?

Před rokem se mi ani nesnilo, že zase budu lyžovat.

Loni touto dobou jsem byla měsíc a půl po operaci nádoru tlustého střeva a byla jsem v procesu rekonvalescence. Znamenalo to vyhnout se sportu, takže rodina musela oželet jarní prázdniny v Alpách, znamenalo to vyhnout se námaze a zvedení těžkých břemen (to zase byla výhoda pro mě – přiznám se, že jsem toho malinko zneužívala), vše z důvodu, aby se mi zahojily stehy.

Po operaci jsem zpočátku hodně odpočívala, polehávala, byla unavená. Postupně jsem nabírala sílu a energii. Pamatuji, jak jsem asi měsíc po operaci uklouzla na sněhu a jak jsem se snažila zachytit o naši kadibudku na chalupě, abych nespadla. Zatnula jsem břicho a jizvu si natáhla. Týdem mě to pořádně bolelo. Tak opatrně!

Teď stojím už 5. den na lyžích. Břicho ani jizva nebolí, ani při této zvýšené námaze. Tělo si už zvyklo a je připravené. Poslouchá mě a já jeho. Když cítím únavu zalezu na kávičku, bombardino nebo čokoládku (ale takovou šlehačku jako si dává můj syn raději oželím, mému střevu to nedělá dobře.

Pokud se chcete vrátit po operaci ke sportu, platí, že i tady všechno má svůj čas. Dopřejte tělu dostatečnou dobu, než začnete opět sportovat.

Přiznám se, že jako součást sportovní rodiny, jsem délku rekonvalescence na začátku trošku podcenila. Vydržela jsem bez sportu 3 měsíce, pak jsem opět začala, ale bylo to příliš  brzy, na mou jizvu to mělo vliv a rozjela se do stran.

 

"Jsem nositelkou Lynchova syndromu. Pomáhám lidem s prevencí vzniku rakoviny tlustého střeva. Na základě vlastní zkušenosti učím druhé jak se stravovat, jak se zbavit obav z některých vyšetření, a jak zvítězit nad touto nemocí." Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.